Hírek
2022. Április 05. 15:14, kedd |
Kultúra
Forrás: SZMÍT / dunaszerdahelyi.sk
Verspályázatot hirdet a Szlovákiai Magyar Írók Társasága

A SZMÍT és társszervezőjük, a dunaszerdahelyi Csallóközi Könyvtár verspályázatot hirdet mindazok számára, akik nem csak szeretik, de szívesen is írnak verseket.
Pályázhat minden tizenöt év feletti költőpalánta, versíró, irodalomkedvelő. Témabeli megkötés nincs. Az első három helyezett értékes nyereményben részesül - írja a dunaszerdahelyi.sk.
A szakmai zsűriben helyet foglal:
Hodossy Gyula József Attila-díjas költő,
Gál Éva irodalomtörténész
és Juhász Kornélia Arany Opus Díjas költő.
A költői vénákkal megáldott érdeklődők verseit a szmit@szmit.sk e-mail címre várják, Word dokumentum formájában.
Határidő: 2022. április 11.
Az ünnepėlyes kiértékelést és díjátadót április 14-én, Dunaszerdahelyen, a Csallóközi Könyvtárban, a magyar költészet napja alkalmából rendezett fesztiválon tartják meg.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 27. 16:12, csütörtök | Világ
Ezen a napon: Március 27.
Ezen a napon rovatunk mai epizódjában ismét bemutatunk néhány jeles eseményt, amelyek ezen a napon történtek a történelemben.
2025. Március 27. 15:35, csütörtök | Kzélet
Ausztria katonai egységet küldött Szlovákiába a száj- és körömfájás elleni védekezés megerősítésére
A szlovák kormány kedden Szlovákia egész területére rendkívüli helyzetet hirdetett a betegség miatt.
2025. Március 26. 14:12, szerda | Sport
Argentína 4-1-re legyőzte Brazíliát és ezzel kijutott a 2026-os világbajnokságra
Az argentinok ezzel csatlakoztak Japánhoz, Új-Zélandhoz és Iránhoz. Brazília ellen már tizenkét perc után kétgólos előnyhöz jutottak, Julian Alvarez és Enzo Fernandez góljaival.
2025. Március 26. 13:37, szerda | Kzélet
Lezárják a kisebb határátkelőket Szlovákia és Magyarország között
Richard Takáč (Smer-SD) mezőgazdasági miniszter szerdán arról tájékoztatott, hogy újabb száj- és körömfájással sújtott marhatelepet fedeztek fel Magyarországon, ezúttal Levél község közelében.