Hírek
2020. Július 24. 15:57, péntek |
Világ
Forrás: index.hu, hvg.hu
Több mint 70 újságíró távozik az Index szerkesztőségéből

Az Index.hu saját weboldalán közölte a hírt, mely szerint a szerkesztőség vezetőségének három kulcsembere péntek délután benyújtotta felmondását. A távozók létszáma a nap folyamán 70-re emelkedett.
Az Index, ahogy eddig ismertük – független és színvonalas hírportál – a mai nappal megszűnik létezni. A helyzet pénteken tetőzött, de már a hét folyamán sejteni lehetett, hogy nagy a feszültség a szerkesztőségben. Bodolai László, az Index Zrt. igazgatóságának elnöke a szerdán kirúgta Dull Szabolcsot, a lap főszerkesztőjét. Ez a döntés rázta meg a szerkesztőség többi tagját, akik nyílt levélben álltak ki volt főnökük mellett és az igazgatóságtól követelték, hogy térhessen vissza korábbi pozíciójába. Bodolai pénteken nem mutatkozott az Index épületében, amit azzal magyarázott, hogy aggódik a saját biztonsága miatt, ezért inkább nem jelenik meg az utcán.
Az Index munkatársai Dull elbocsátását a hatalom beavatkozásának vélik a szerkesztőség szerkezetébe, ami szerintük egy független hírportálnál megengedhetetlen. Úgy érzik, a lapnál már nem adottak a független működés alapelvei, ezért inkább távoznak.
Az újságírók pénteken könnyek között búcsúztak egymástól és munkahelyüktől.
Fotók: index.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 20. 14:25, kedd | Világ
Az Egészségügyi Világközgyűlés jóváhagyta a világjárványról szóló megállapodást
11 ország tartózkodott a szavazástól, beleértve Szlovákiát is.
2025. Május 19. 14:09, hétfő | Világ
A Kreml az ukrajnai konfliktus diplomáciai megoldását támogatja
Trump kijelentette, hogy a lehető leggyorsabban véget akar vetni a konfliktusnak, és többször felszólította a feleket a vérontás befejezésére.
2025. Május 09. 13:31, péntek | Világ
Robert Prevost lett az új pápa, aki a XIV. Leó nevet vette fel
Fehér füst szállt fel csütörtök este a Sixtus-kápolna feletti kéményből, jelezve, hogy a bíborosok megválasztották az új pápát.
2025. Május 07. 15:10, szerda | Világ
Összegyűltek a bíborosok a Szent Péter-bazilikában az új pápa megválasztására tartott szentmisére
Az új pápa megválasztáshoz a szavazatok kétharmados többsége szükséges.