Hírek
2021. Július 23. 10:55, péntek |
Tech
Forrás: TechRadar
Szárnyal a Xiaomi – feljöttek a második helyre

Az okostelefonok versenyében a Samsung és az Apple egyeduralma látszik megtörni, a Xiaomi ugyanis feljött a globális eladásokat nézve a második helyre. Ezzel az Applet utasította maga mögé.
A Canalys által most közzétett becslésben arról olvashatunk, hogy a Samsung ugyan megőrizte első helyét, a globális piac 19 százalékát tartva meg magának, a második helyen azonban már a Xiaomi található, amely egyetlen év alatt csaknem megduplázta saját eredményét (a növekedés mértéke 83 százalék volt), a második negyedévben pedig ezzel a második helyet érdemelte ki. A kínai cég ennek eredményeként maga mögé utasította az Apple-t, amely 14 százalékon állt, de a számukra hazai riválisokat (Vivo, Oppo) is sikerült messze megelőzniük, ami szintén szép eredmény. Az még ugyan nem világos, hogy mennyiben tudják majd megtartani ezt a kitüntetett helyet, viszont az ideiglenes előrelépés is fontos fejlemény.
A legfontosabb tényező természetesen az alacsonyabb árszint volt, a Xiaomi ezzel tudott igazán előrelépni a rangsorban. Jellemző adat, hogy az átlagos eladási ár esetükben 40 százalékkal volt a Samsung ugyanezen mutatója alatt, az Apple-höz képest pedig már 75 százalék az eltérés, így fordulhatott elő, hogy Latin-Amerikában 300 százalékkal, Afrikában pedig 150 százalékkal javítottak az egy évvel korábbi számokon. Nyugat-Európában 50 százalék körüli volt a javulás, viszont ezzel kapcsolatban azt is megjegyzik, hogy az Apple számára a második negyedév hagyományosan gyenge, így az elkövetkező hónapokban a helyzet ismét változhat.
Az igazi kérdés tehát az lesz, hogy meddig tudják majd megtartani a második helyet – az egyelőre nem tűnik valószínűnek, hogy a Samsungot is gyorsan maguk mögé utasítják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 14:38, hétfő | Kzélet
Átmenetileg visszaállítják a határellenőrzést a magyar és az osztrák határon
Ennek oka a szarvasmarhákat sújtó száj- és körömfájás, amely több magyarországi településen is előfordult, majd a betegség átterjedt és elterjedt a Szlovák Köztársaságban.
2025. Április 07. 13:49, hétfő | Sport
Alekszandr Ovecskin lett az NHL mindenkori legjobb góllövője
Gretzky több mint 26 évvel ezelőtt (1999. március 29-én) szerezte utolsó, 894. gólját a ligában.
2025. Március 27. 16:12, csütörtök | Világ
Ezen a napon: Március 27.
Ezen a napon rovatunk mai epizódjában ismét bemutatunk néhány jeles eseményt, amelyek ezen a napon történtek a történelemben.
2025. Március 27. 15:35, csütörtök | Kzélet
Ausztria katonai egységet küldött Szlovákiába a száj- és körömfájás elleni védekezés megerősítésére
A szlovák kormány kedden Szlovákia egész területére rendkívüli helyzetet hirdetett a betegség miatt.