2025. április 11, péntek - Zsolt, Leó

Hírek

2021. Február 09. 17:17, kedd | Tech
Forrás: HVG

Sci-fi élőben: Oroszország bemutatta a jövő katonáját

Sci-fi élőben: Oroszország bemutatta a jövő katonáját

Már a következő évtizedre készülnek, ez azonban óriási kutatómunkát igényel.

Az orosz katonai erőfeszítések kapcsán mostanában leginkább bizonyos hiperszonikus fegyverekről írunk, amelyek többek között a sorozatgyártásba lépett Szu-57 fedélzetén is helyet kapnának, eközben azonban a szárazföldi haderőt sem hanyagolják el, hiszen ezen a területen például friss mesterlövész puskával újítanak. Most kiderült, hogy a gyalogosok felszerelését másfél évtizeden belül teljesen lecserélnék, ezzel a jövő katonája jelenne meg a harctéren.

A nevének megfelelően állami kézben lévő Rostec State Corporation jelentette be a hónap elején, hogy megindult a munka az általuk negyedik generációsnak hívott védőfelszerelésen, annak kialakításán, bár azt rögtön megjegyezték ezzel kapcsolatban, hogy mindez óriási erőfeszítést igényel, egyelőre a kutatás-fejlesztés területén. Ez jelzi számunkra, hogy hosszabb távú tervekről van szó, amit még egyértelműbbé tesz az a tény, hogy a cég (Ratnik néven) eddig mintegy 300 ezer példányban szállított le egy második generációs változatot, ezt pedig a jelenlegi elképzelések szerint valamikor az évtized közepén követné majd a sorban a harmadik generáció, amely a Sotnik nevet kapta meg. Nagyjából egy évtizeddel később, 2035 táján válna elérhetővé a fent említett negyedik generáció, amelynek részleteit egyelőre nem igazán ismerjük.

A cég első embere korábban már beszélt arról, hogy újfajta páncéllal egészítenék ki a ruházatot, amely akár .50-es kaliberű lövedékeket is megfelelő módon kivédene, miközben maga a felszerelés nem akadályozná meg a katonát a szabad mozgásban, ezzel egy időben pedig a különleges bevetéseken lehetővé tenné az azokhoz szükséges extra súly viszonylag könnyű viselését. Ez utóbbi már a külső váz, vagyis az exoskeleton jelenlétére utal, amelyet Szíriában már élesben teszteltek, igyekezvén az amerikai riválisok előtt maradni – utóbbi fél ugyanis egyelőre a korai teszteknél tart.

A pontos technikai részletekről és jellemzőkről persze egyelőre nem beszélnek, de megemlítették, hogy szeretnék egyesíteni a legújabb katonai fejlesztéseket, amely jobb védelmet, életfenntartó rendszert, robotizált eszközöket, valamint integrált információs platformot eredményezne. Ez óriási kutatói munkát követel meg, ezért várhatóan hosszú éveket töltenek majd a laborban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 11. 14:03, péntek | Kzélet

Az Állategészségügyi Hivatal elrendelte az alistáli szarvasmarhatelep állományának leölését

Az alistáli gazdaságban végzett járványügyi vizsgálat gyakori kapcsolatot tárt fel a fertőzött dercsikai marhateleppel.

2025. Április 08. 14:23, kedd | Szlovák

Kaliňák: Az L-39 Skyfox repülőgépek megvásárlására kapott ajánlat nagyon vonzó

Az Aero L-39 Skyfox egy kétüléses szubszonikus taktikai kiképző repülőgép, amely alkalmas a negyedik és ötödik generációs repülőgépek, például az F-16, F-35 vagy Gripen pilótáinak kiképzésére.

2025. Április 08. 13:56, kedd | Helyi

Busz ütött el egy kerékpárost Dunaszerdahelyen

A megállapított információk szerint az 53 éves buszsofőr a főútra kihajtva valószínűleg nem vette észre a kerékpárost, aki ekkor balról érkezett a főúton.

2025. Április 07. 14:38, hétfő | Kzélet

Átmenetileg visszaállítják a határellenőrzést a magyar és az osztrák határon

Ennek oka a szarvasmarhákat sújtó száj- és körömfájás, amely több magyarországi településen is előfordult, majd a betegség átterjedt és elterjedt a Szlovák Köztársaságban.