Hírek
2020. December 02. 15:18, szerda |
Kultúra
Forrás: TASR
Roma Spirit 2020: Megvan a végső 21 jelölt

POZSONY, december 2. – Tizenkettedszer adják át a személyiségeknek, szervezeteknek, önkormányzatoknak járó ROMA SPIRIT díjat, amely minden évben azokat az embereket és tetteket díjazza, akik és amelyek működő és hatékony megoldásokat találtak a roma közösségek nehézségeinek felszámolására. „A 148 jelöltből sikerült kiválasztanunk a 21 döntőst,” tájékoztatott Michaela Miháliková, az esemény szervezési csapatának tagja.
Hozzátette, hogy a díjazottak névsorát már december 9-én megtudjuk, mégpedig a Szlovák 2-es csatorna (Dvojka) esti műsorán. Az est kulturális részéért Marci Pillo, Eugen Vízváry, Andrea Bučko és Dominika Kavaschová felelnek, a műsorvezetői feladatokat pedig Michal Sabo és Teri Čikoš látják el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 14:34, hétfő | Sport
Klubvilágbajnokság: A PSG úton a negyedik trófeáért, a Bayern gólzáport rendezett
A párizsiak végig uralták a játékot a spanyol csapat ellen. Mindössze egy kapura tartó lövést engedtek ellenfelüknek, és mindkét félidőben kétszer is betaláltak.
2025. Június 16. 14:01, hétfő | Kzélet
66 146 új személyautót regisztráltak az elmúlt évben országszerte
Idén május végén a szlovákiai közlekedési felügyeletek összesen 2 746 781 személygépkocsit regisztráltak.
2025. Június 05. 13:30, csütörtök | Kzélet
Felmérés: Az éghajlatváltozás hatással van az emberek nyaralási szokásaira
Nagyobb az érdeklődés az északi országok iránt.
2025. Június 03. 13:37, kedd | Kzélet
Az ellenzék továbbra is a tranzakciós adó teljes eltörlését szeretné elérni
Mindkét ellenzéki párt egyetértett abban a témában is, hogy november 17. helyett inkább a május elsejei ünnepet kellene eltörölni.