Hírek
2021. Május 01. 11:19, szombat |
Kzélet
Forrás: TASR
Mikulec: Az EU nem csak a szabad mozgásról, hanem a kölcsönös tiszteletről és szolidaritásról szól

POZSONY, május 1. – Az Európai Unió nem csak a szabad utazásról és a közös pénznemről szól, hanem elsősorban a szolidaritás és a kölcsönös támogatás jellemzi.
Ezt Roman Mikulec belügyminiszter nyilatkozta a csatlakozás 17. évfordulójának alkalmából. A tárcavezető szerint amikor 2004-ben a csatlakozás mellett döntöttünk, ajtót nyitottunk egy közösségbe, ahol az értékek, a szabadság és a demokrácia összeköt bennünket. A miniszter arra is rámutatott, hogy az európai pénzek jelenleg az ország teljes nyilvános befektetéseinek 60%-át teszik ki. „Zajlik az infrastruktúra modernizálása, országunk lakosai egy ötszázmillió fős munkapiacon boldogulhatnak, részesei vagyunk egy közös piacnak, amelynek köszönhetően gond nélkül exportálhatjuk termékeinket,” mondta a miniszter.
A felsoroláskor Mikulec megemlítette, hogy a Belügy összesen 30 millió eurót hívott le az európai alapokból, elsősorban a koronavírus elleni harcot támogatva. „Számomra talán az a legfontosabb, hogy az EU létrejötte óta a világtörténelem leghosszabb békéjében élünk, és ezt értékelnünk kell,” zárta a tárcavezető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 11. 14:47, péntek | Kzélet
PS: E. Tomáš túlárazott projektekre akarja fordítani a második nyugdíjpillért
Én személy szerint egy eurót sem tennék a megtakarításaimból olyanok projektjeibe, akiknek olyan szánalmas múltjuk van az autópálya- és bérlakásépítésben, mint Robert Fico kormányainak - mondta Ódor.
2025. Április 11. 14:03, péntek | Kzélet
Az Állategészségügyi Hivatal elrendelte az alistáli szarvasmarhatelep állományának leölését
Az alistáli gazdaságban végzett járványügyi vizsgálat gyakori kapcsolatot tárt fel a fertőzött dercsikai marhateleppel.
2025. Április 07. 14:38, hétfő | Kzélet
Átmenetileg visszaállítják a határellenőrzést a magyar és az osztrák határon
Ennek oka a szarvasmarhákat sújtó száj- és körömfájás, amely több magyarországi településen is előfordult, majd a betegség átterjedt és elterjedt a Szlovák Köztársaságban.
2025. Március 27. 15:35, csütörtök | Kzélet
Ausztria katonai egységet küldött Szlovákiába a száj- és körömfájás elleni védekezés megerősítésére
A szlovák kormány kedden Szlovákia egész területére rendkívüli helyzetet hirdetett a betegség miatt.