Hírek
2022. Március 29. 21:34, kedd |
Helyi
Forrás: OMSZ / SHMÚ
Jön a szaharai por

Ismét szaharai por érkezik Szlovákia és Magyarország térségébe - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat kedden a Facebook-oldalán.
Azt írták, hogy a Magyarországtól északra húzódó frontrendszer, valamint a Nyugat-Európában mélyülő ciklon előterében, nyugatias áramlással ismét nagy mennyiségű por érkezik a kontinens déli fele fölé a magasban. Igaz, kevesebb port kapunk, mint a mediterrán vidékeken élők, de ez is elég lesz ahhoz, hogy az esőzések és záporok szerdától teljesen összekoszoljanak mindent.
„Nem érdemes tehát kocsit mosni” - fogalmazott a meteorológiai szolgálat. Már csak azért sem, mert csütörtökön többfelé kiadós mennyiségű eső várható. Legutóbb március közepén fújta erre a szél a szaharai port, akkor ugyan kevés eső esett, de az is elég volt ahhoz, hogy minden koszos legyen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 13:56, kedd | Helyi
Busz ütött el egy kerékpárost Dunaszerdahelyen
A megállapított információk szerint az 53 éves buszsofőr a főútra kihajtva valószínűleg nem vette észre a kerékpárost, aki ekkor balról érkezett a főúton.
2025. Április 15. 11:03, kedd | Sport
NBA: Lezárult az alapszakasz, kezdődhet a rájátszás
A Denver, a Los Angeles Clippers és a Minnesota kosárlabdázói az NBA alapszakaszának utolsó játéknapján szereztek közvetlen rájátszást érő helyet.
2025. Április 15. 10:34, kedd | Világ
Witkoff: Putyin nyitott a tartós békére Ukrajnában
Az ukrajnai béketeremtés Donald Trump amerikai elnök egyik fő prioritása.
2025. Április 11. 14:47, péntek | Kzélet
PS: E. Tomáš túlárazott projektekre akarja fordítani a második nyugdíjpillért
Én személy szerint egy eurót sem tennék a megtakarításaimból olyanok projektjeibe, akiknek olyan szánalmas múltjuk van az autópálya- és bérlakásépítésben, mint Robert Fico kormányainak - mondta Ódor.