2025. április 21, hétfő - Konrád

Hírek

2021. Február 22. 15:31, hétfő | Helyi
Forrás: SHMÚ

Időjárás: Rekordmelegeket mértek a hegyekben

Időjárás: Rekordmelegeket mértek a hegyekben

POZSONY, február 22. – A szlovákiai hegyekben extrém hőmérsékleteket mértek, egyes rekordok meg is dőltek. Erre a Szlovák Hidrometeorológiai Intézet hívta fel a figyelmet közösségi oldalán.

Az SHMÚ jelentése alapján a hirtelen felmelegedés oka egy nagy európai front. A meteorológusok a Lomnyici-csúcson 5,1 Celsius-fokot mértek, sőt hétfőn már 5,3 volt és növekszik. „Veszélyben van az abszolút téli rekord is, amelyet 1942. december 14-én mértek, ekkor a hőmérséklet elérte a 6,8 Celsius-fokot. Az esti órákban, amikor a legmelegebb van, a hőmérséklet elérheti akár a 8 fokot is,” írja az SHMÚ.

A kiterjedt melegfront egyes helyeken inverziót eredményezett. „Mivel ezeken a magas helyeken a lefelé áramló levegő uralkodik és erősödik is, további felmelegedés várható. Ez a felmelegedés pedig csökkenti a felhőzetet. Az inverzió így fennmarad, a Kő-pataki-tónál pedig már 15 Celsius-fokot is mértünk,” tették hozzá a meteorológusok.

Címkék: hegyek, melegrekord, SHMÚ

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 13:56, kedd | Helyi

Busz ütött el egy kerékpárost Dunaszerdahelyen

A megállapított információk szerint az 53 éves buszsofőr a főútra kihajtva valószínűleg nem vette észre a kerékpárost, aki ekkor balról érkezett a főúton.

2025. Április 15. 11:03, kedd | Sport

NBA: Lezárult az alapszakasz, kezdődhet a rájátszás

A Denver, a Los Angeles Clippers és a Minnesota kosárlabdázói az NBA alapszakaszának utolsó játéknapján szereztek közvetlen rájátszást érő helyet.

2025. Április 15. 10:34, kedd | Világ

Witkoff: Putyin nyitott a tartós békére Ukrajnában

Az ukrajnai béketeremtés Donald Trump amerikai elnök egyik fő prioritása.

2025. Április 11. 14:47, péntek | Kzélet

PS: E. Tomáš túlárazott projektekre akarja fordítani a második nyugdíjpillért

Én személy szerint egy eurót sem tennék a megtakarításaimból olyanok projektjeibe, akiknek olyan szánalmas múltjuk van az autópálya- és bérlakásépítésben, mint Robert Fico kormányainak - mondta Ódor.