Hírek
2020. Június 06. 12:40, szombat |
Helyi
Forrás: facebook.com
Gyorshír: Irena Bihariovát választotta elnökének a Progresszív Szovákia

Irena Bihariová váltja Michal Trubant a Progresszív Szlovákia élen.
A parlamenti választáson elszenvedett kudarc után Michal Truban lemondott a párt vezetéséről, ezzel együtt versenybe is szállt a megüresedett pozícióért. A párt mai kongresszusán viszont 105:100 arányban alulmaradt Bihariovával szemben.
A PS és a Spolu koalíciót alkotva indult a 2020-as parlamenti választáson és a szavazatok 6,96%-át zsebelte be. Esetükben a parlamentbe jutáshoz 7%-os támogatottságra lett volna szükségük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 13:56, kedd | Helyi
Busz ütött el egy kerékpárost Dunaszerdahelyen
A megállapított információk szerint az 53 éves buszsofőr a főútra kihajtva valószínűleg nem vette észre a kerékpárost, aki ekkor balról érkezett a főúton.
2025. Április 11. 14:47, péntek | Kzélet
PS: E. Tomáš túlárazott projektekre akarja fordítani a második nyugdíjpillért
Én személy szerint egy eurót sem tennék a megtakarításaimból olyanok projektjeibe, akiknek olyan szánalmas múltjuk van az autópálya- és bérlakásépítésben, mint Robert Fico kormányainak - mondta Ódor.
2025. Április 11. 14:03, péntek | Kzélet
Az Állategészségügyi Hivatal elrendelte az alistáli szarvasmarhatelep állományának leölését
Az alistáli gazdaságban végzett járványügyi vizsgálat gyakori kapcsolatot tárt fel a fertőzött dercsikai marhateleppel.
2025. Április 08. 14:23, kedd | Szlovák
Kaliňák: Az L-39 Skyfox repülőgépek megvásárlására kapott ajánlat nagyon vonzó
Az Aero L-39 Skyfox egy kétüléses szubszonikus taktikai kiképző repülőgép, amely alkalmas a negyedik és ötödik generációs repülőgépek, például az F-16, F-35 vagy Gripen pilótáinak kiképzésére.