Hírek
2020. Szeptember 10. 14:54, csütörtök |
Helyi
Forrás: TASR
Gröhling: Mindent megteszünk azért, hogy a tényleges múltat tanítsuk

Mindent megteszünk azért, hogy a múltról igazságosan beszéljünk és tanuljunk. Ezt Branislav Gröhling, oktatási miniszter mondta a szerdai, Szlovák nemzeti múzeum – Zsidó kultúra múzeumában tartott Holokauszt-emléknapon.
A TASR hírügynökséget Pavol Mešťan, a múzeum igazgatója tájékoztatta.
A tárcavezető az állandó kiállítás megtekintése után kijelentette, hogy a holokauszt minden kétséget kizárva a 20. századi Szlovákia legtragikusabb eseménye, és néhány szlovák polgár nem tudta feldolgozni az akkor történteket. Ezenkívül dicséretben részesítette a múzeumot az antiszemitizmus, a xenofóbia és a rasszizmus elleni harcban tett erőfeszítéseiért. Emellett kiemelte, hogy a múzeum komoly segítséget nyújt egyéb oktatási intézményeknek is.
„Nagyon fontosnak tartom a múlt felidézését. Borzasztó nehéz elfogadnom azt, hogy vannak olyanok, akik ezt a szörnyű eseményt még mindig tagadják. Mindent megteszünk azért, hogy a történelmet ténylegesen és igazságosan tanítsuk,” mondta a miniszter. Ezzel összefüggésben kiemelte, hogy a múlt megismerésében, valamint a tolerancia és az emberség eltanulásában hatalmas szerepet játszik a szeredi állandó kiállítás.
Szerdán, szeptember 9-én volt 79 éve, hogy az akkori Szlovák köztársaság (1939-1945) kiadta a 198/1941-es rendeletet, másnéven a Zsidó-kódexet. Ezért is lett ez a Holokauszt és a rasszizmus áldozatainak szlovákiai emléknapja.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 13:56, kedd | Helyi
Busz ütött el egy kerékpárost Dunaszerdahelyen
A megállapított információk szerint az 53 éves buszsofőr a főútra kihajtva valószínűleg nem vette észre a kerékpárost, aki ekkor balról érkezett a főúton.
2025. Április 15. 11:03, kedd | Sport
NBA: Lezárult az alapszakasz, kezdődhet a rájátszás
A Denver, a Los Angeles Clippers és a Minnesota kosárlabdázói az NBA alapszakaszának utolsó játéknapján szereztek közvetlen rájátszást érő helyet.
2025. Április 15. 10:34, kedd | Világ
Witkoff: Putyin nyitott a tartós békére Ukrajnában
Az ukrajnai béketeremtés Donald Trump amerikai elnök egyik fő prioritása.
2025. Április 11. 14:47, péntek | Kzélet
PS: E. Tomáš túlárazott projektekre akarja fordítani a második nyugdíjpillért
Én személy szerint egy eurót sem tennék a megtakarításaimból olyanok projektjeibe, akiknek olyan szánalmas múltjuk van az autópálya- és bérlakásépítésben, mint Robert Fico kormányainak - mondta Ódor.