Hírek
2022. Március 31. 20:59, csütörtök |
Helyi
Forrás: dunaszerdahelyi.sk
Dunaszerdahely: Érettségi a hotelakadémián

A Neratovicei téri Magyar Tannyelvű Magán Szakközépiskola végzős, hotelakadémiás diákjai már hetek óta tervezték a gyakorlati érettségi vizsgájuk első részét, melynek megvalósítására március 30-án került sor.
Az összefoglaló cikk eredetijét a dunaszerdahelyi.sk weboldalán találják.
A raut témája – Velencei karnevál est – nagyon jó választásnak bizonyult, melyről az előkészületek, a terem díszítése, az ételek elkészítése és felszolgálása, valamint a nem minden napi kultúrprogram is tanúskodik.
Az ünnepélyes fogadás helyszíne az iskola vendéglátó-ipari és idegenforgalmi szaktanterme volt, melyet a vendéglátós diákok gyakorlóétteremként is használnak a szakképzés során. A minden apró részletre is gondolt díszítés vidám, karneváli hangulatot varázsolt a vendégeknek, akik az iskola vezetősége, tanárai és az érettségi bizottságok elnökei voltak.
László Enikő gyönyörű éneke után Velencéről és magáról a karneválról láthattunk egy összeállítást, mely során rengeteg új információt tudhattunk meg az olasz gasztronómiáról.
A menüsor a következő volt:
Fogadóital: házi törkölypálinka
Előétel: sajtos-gombás tartlette
Főétel: olasz sertéstekercs, zöldséges rizottó, paradicsomsaláta
Desszert: túrókrémes piskótatekercs
A főételhez grela szőlőből készült Prosecco bort szolgáltak fel. A rendezvény kiértékelésére májusban kerül sor, amikor is a diákok az érettségi bizottság előtt prezentálják a raut előkészítését, költségvetését és megvalósítását. A diákokat Ferenczi Nikoletta és Gergely Bernadett tanárnők segítették. A rendezvényt több vállalkozó is támogatta.
A kiváló rendezvény szervezéséhez és lebonyolításához szívből gratulálunk!
(vl)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 14:07, szerda | Helyi
Komárom városa megnyitotta a Duna és a Vág összefolyásánál található Spiccet
A komáromiak és a turisták több mint 70 évig nem tudták látogatni ezt a területet.
2025. Április 08. 13:56, kedd | Helyi
Busz ütött el egy kerékpárost Dunaszerdahelyen
A megállapított információk szerint az 53 éves buszsofőr a főútra kihajtva valószínűleg nem vette észre a kerékpárost, aki ekkor balról érkezett a főúton.
2025. Június 05. 13:30, csütörtök | Kzélet
Felmérés: Az éghajlatváltozás hatással van az emberek nyaralási szokásaira
Nagyobb az érdeklődés az északi országok iránt.
2025. Június 03. 13:37, kedd | Kzélet
Az ellenzék továbbra is a tranzakciós adó teljes eltörlését szeretné elérni
Mindkét ellenzéki párt egyetértett abban a témában is, hogy november 17. helyett inkább a május elsejei ünnepet kellene eltörölni.