2025. június 16, hétfő - Jusztin

Hírek

2022. Szeptember 30. 20:08, péntek | Helyi
Forrás: Pázmáneum Sajtószolgálat • Fotók: Nagy Gyula

Daisyért és Rebekáért tartottak jótékonysági koncertet Dunaszerdahelyen

Daisyért és Rebekáért tartottak jótékonysági koncertet Dunaszerdahelyen

Szeptember 29-én jótékonysági koncertet rendeztek a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban. A két kislány, Daisy és Rebeka gyógyulását segítendő eseményt a Pázmáneum Társulás szervezte.

A gálaműsorban több hazai művész, énekes és zenekar is fellépett, így jelen volt az Arizóna zenekar, a Szent György Kórus, a Black & White zenekar, Haizok Melinda, Kosár Szabolcs és Józsa Janka, Kovács Koppány, Nagy Viki, Plavucha Márk és Valasko Ferenc.

A Szlovák Vöröskereszt Dunaszerdahelyi Helyi Szervezetének köszönhetően a koncertre érkezők még külön pénzadománnyal is hozzájárulhattak a két kislány gyógykezelésére. A rendezvényre támogatói és koncertjegyet lehetett vásárolni.

Karaffa Attila, a Pázmaneum Társulás elnöke megköszönte a jelenlevőknek, a művészeknek és mindazoknak, akik bármilyen formában is támogatták a rendezvényt, hogy a jó cél érdekében mindenki az első szóra segített. Majd Dr. Hájos Zoltán, Dunaszerdahely város polgármesterével, az est fővédnökével közösen átadták a két kislány édesanyjának a koncerten befolyt összeget, ami összesen 2100,- euró volt. A kétfelé osztott pénzadományt külön-külön megköszönték a szülők, akik gyermekeik gyógykezelésére fordítják majd azt.

A Pázmaneum Társulás korábban is szervezett már jótékonysági koncertet többet között Nagy Tibikének, Majer Dáriusnak, illetve a kárpátaljai magyaroknak is.

Pázmaneum sajtószolgálat

Fotó: Nagy Gyula

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 14:07, szerda | Helyi

Komárom városa megnyitotta a Duna és a Vág összefolyásánál található Spiccet

A komáromiak és a turisták több mint 70 évig nem tudták látogatni ezt a területet.

2025. Április 08. 13:56, kedd | Helyi

Busz ütött el egy kerékpárost Dunaszerdahelyen

A megállapított információk szerint az 53 éves buszsofőr a főútra kihajtva valószínűleg nem vette észre a kerékpárost, aki ekkor balról érkezett a főúton.

2025. Június 16. 14:34, hétfő | Sport

Klubvilágbajnokság: A PSG úton a negyedik trófeáért, a Bayern gólzáport rendezett

A párizsiak végig uralták a játékot a spanyol csapat ellen. Mindössze egy kapura tartó lövést engedtek ellenfelüknek, és mindkét félidőben kétszer is betaláltak.

2025. Június 16. 14:01, hétfő | Kzélet

66 146 új személyautót regisztráltak az elmúlt évben országszerte

Idén május végén a szlovákiai közlekedési felügyeletek összesen 2 746 781 személygépkocsit regisztráltak.